Raamatukogu ajaloost
Esimesed kirjalikud teated raamatukogu asutamise kohta on aastast 1919, kui Jõgisoo Haridusselts korraldas esimese seltsipeo, kus laulis segakoor ja esitati näidendeid. Peo sissetulek anti raamatukogu asutamiseks. Haridusministeeriumi rahalisel toetusel soetati 1923. aastal raamatukogule raamatuid. Lugejaid oli 39, laenutusi 176. Liivi parun von Ungern-Sternberg kinkis seltsile raamatukapi. 1925. aastal muudeti kogu vastavalt seadusele avalikuks raamatukoguks. Köidete arv kasvas 346-ni. Kooskäimise kohaks oli Liivi kool Ense külas. 1929. aastal asutati haruraamatukogu Ubasalu külla.
Paremate ruumide saamiseks koliti mitu korda. Vahetusid ka töötajad.
2001. aastal kolis raamatukogu taas Liivi koolimajja. 2003. aastast on raamatukogus interneti püsiühendus. Raamatukogus asub AIP-i tuba 4 arvutiga, printer, koopiamasin ja ID kaardi lugeja. Toimib WIFi leviala.
2005. aastal avati AJALOOTUBA, kus on ajaloolised materjalid Liivi piirkonna külade ja hariduselu kohta. 2007. aastal liituti progammiga URRAM ja 2008. aastast mindi üle elektroonilisele laenutusele.
Tänapäeva raamatukogud on läbi teinud arvutiseerimise ja internetiseerimise, kuid head traditsioonid – raamatud avariiulis, ajalehed, ajakirjad lugemislaual, kohtumised huvitavate inimestega jms. ilmestavad endiselt raamatukogu ja rõõmustavad lugejaid.